Rubriky
Reportáž psaná na stupátku

16 dní do startu: Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby

Zdravím vás z rodinné dovolené na Slovensku! Malá Fatra je krásná, všichni si to tu moc užíváme, i když jsme dovolenou letos i kvůli mě pojali trochu sportovněji. Dopoledne chodíme dlouhé výlety s velkým převýšením, já si ještě odpoledne nějaký ten výškový metr dávám sólo. Je třeba otestovat tělo, svaly a klouby – pokud vydrží ten nápor tady, vydrží ho i na přelomu července a srpna – kdy většinu zátěže a nárazů bude muset vydržet konstrukce mé koloběžky Yedoo Wolfer.

Ve volných chvílích samozřejmě ladím harmonogram, organizaci a další potřebné věci týkající se Go Mira Go! Mám velkou radost se vstřícnými kroky českých zastupitelských úřadů v Paříži, Bruselu i Lucemburku a Berlíně, které nás při naší cestě podpoří zázemím a ochrannou rukou při cestě po „jejich“ území.

Stejně velkou radost mám z přístupu několika lidí a firem, od kterých „na poslední“ chvíli něco potřebuji. Například jsem si vymyslel, že bych mohl jet v dresu v barvách České republiky. Nikdy jsem si žádný dres vyrábět nenechal a tak jsem si na internetu našel několik výrobců. První dva, kterým jsem volal, mi vzali trochu vítr z plachet, protože „jsem si vzpomněl příliš pozdě“, „mají toho až nad hlavu“ nebo dokonce, že „takhle se to nedělá a když řeším tyhle věci na poslední chvíli, nebudí celá akce příliš důvěry“. Přitom stačí na jasně položený dotaz odpovědět ano, nebo ne, vzájemné školení si můžeme odpustit, není nám deset, že? Zvlášť když si dresy chcete normálně koupit.

Třetí telefonát byl naštěstí trefa do černého. Dovolal jsem se do firmy GD Sportswear do Prostějova, kde se mě ujal Filip Kolba. Během pár minut jsme si vyjasnili mé představy a jejich možnosti, Filip mi zadal termíny pro dodání podkladů. Ty jsem splnil – s Kamilem Večeřou jsme v bleskovém času vymysleli a vyrobili logo akce – je nádherné, díky Kamile!, vše jsme odladili, spočítali a světe div se, dresy už se vyrábějí – a budou parádní. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Do stejného „pytle“ lidí, pro které neexistuje, že něco neexistuje, hážu i spolehlivé parťáky, se kterýma ale spolupracuji dlouhodobě. Jsou zvyklí na to, že když vidí moje číslo nebo e-mail, bude to hořet. Ale že to asi bude mít smysl. Dnes zmíním dva – Pavla Lána a jeho grafické studio ZOOM z Ústí nad Labem. Bylo by fajn mít polepené doprovodné auto – ideálně na magnetické fólii, abychom neničili krásný lak – prodejci by následně to auto chtěli ještě prodat, že? Není problém! Pavel Lán to zařídí! Díky!

A když už budeme na těch ambasádách a setkáme se s velvyslanci a dalšími vzácnými lidmi, chtělo by to držet alespoň nějaký slušný dres kód, že? Píšu Stáně z firmy EASY Point s.r.o. z Valtířova u Ústí nad Labem, zda by nám dokázali do našeho odjezdu vyrobit polokošile s krátkým a dlouhým rukávem s logem Go Mira Go! a Kuřetem. První odpověď zní, že jsem si asi vzpomněl fakt pozdě, ale já tuším, že není ještě rozhodnuto. A nepletu se, červíček hlodá, a přestože nejde o žádný megakšeft, druhý den dostávám odpověď, že to tedy nějak do našeho odjezdu stihnou. Kdo chce hledá způsoby… Ale to už tu bylo. Díky Stáňo, díky Štěpáne!

A tak je to se vším. Už jsem to někde psal, ale děláte-li akci narychlo, musíte být připraveni na improvizaci. Zároveň se ale nesmíte spokojit s málem a rezignovat na snahu, snažit se do poslední chvíle bojovat, aby vše bylo co nejlepší. Jenom tak si můžete říct, že jste udělali maximum možného, nejlépe jak jste to dovedli. A stejně tak to budou cítit ti, kteří do toho jdou s vámi.

Míra Oros, Biely Potok u Terchové, 7. 7. 2021

Facebook
YouTube
Instagram