Rubriky
Reportáž psaná na stupátku

8 dní do startu: Jsem tlustej a všechno mě bolí!

Takhle jsem si to teda nepředstavoval… V této fázi příprav už jsem měl mít shozený přední tukový nárazník a má tělesná schránka se měla tetelit blížící se formou a těšením se na výkon. Jaká je realita? Jsem tlustej a všechno mě bolí!

Patrně se dostavilo něco na způsob cestovní horečky. Poslední týdny jsem byl organizací Go Mira Go! docela pohlcen. Trochu jsem ale i trénoval, odpočíval a pracoval. Na Slovensku jsem si dal s rodinkou pár parádních a náročných výšlapů, dorazil jsem se několika nordic walking výběhy. Na pár dnů jsme vyrazili i do lázní, kde jsem taky trochu trénoval a odborníci mi udělali servis na tělesné schránce. Během toho všeho jsem dolaďoval detaily trasy, komunikoval s partnery a podporovateli. Zbývající dny do startu mizí kosmickou rychlostí. Asi mě trochu tahá pravé lýtko, maličko pobolívá pravé koleno, záda dostala v lázních zabrat a v hlavě se mísí spousta pocitů. Když se vidím na fotkách nebo na videu říkám si, jestli si toho tenhle tatík nenaložil moc. Panika!

Jak by řekl klasik, je to tady – trudomyslnost. Na její zahnání nemám píseň do nepohody nebo míč, jako polární výprava českých Sokolů ze hry Járy Cimrmana. Já na ni mám lidi okolo sebe. Včera to vše začalo perfektním a vstřícným přijetím v Yedoo, kde si servisák Martin Kadlec vzal na starost mé koloběžky. Pak jsem byl na návštěvě Nadace rozvoje občanské společnosti, která je spoluorganizátorem sbírky Pomozte dětem. Popovídal jsem si se šéfkou Nadace Taťánou Plecháčkovou a jejími kolegyněmi a musím říct, že téhle organizaci věřím. Jsem rád, že pojedu právě s Kuřetem na dresu. Včera jsem taky navštívil rádio Impuls, které projevilo zájem pravidelně o Go Mira Go! informovat. Pokud to dopadne, uslyšíte každý den v dopoledním vysílání Impulsu aktuální informace přímo „ze stupátka!. Den jsme zakončili „poradou“ s realizačním týmem a pár dobrými lokálními pivky.

Dnes jsem si byl vyzvednout pitný režim, který bude sestávat z Bílinské kyselky a sportovních a energetických nápojů HEAD DRINKS. V Bílině jsem si bezvadně popovídal s Ivou Poláčkovou z BOHEMIA HEALING MARIENBAD WATERS a.s., která ví o léčivých pramenech a lázních snad všechno. A je na ní vidět, že svou práci dělá ráda. Dorazil také balíček od Kalas Sportswear s bidony a dalšími drobnostmi, které mi zpříjemní jízdu. Motivující je, že všichni, kteří se připojili, jsou milí a vstřícní, fandí nám a jsou si jistí, že to dáme.

Vida, vypsal jsem to ze sebe a mám pocit, že pár centimemetrů okolo pasu zmizelo. A ty bolístky taky tak nějak polevují. Ono to půjde…

I když, necelých osm dní do startu. Ajajaj!

Míra Oros, Ústí nad Labem, 15. 7. 2021

 

Facebook
YouTube
Instagram