Go Mira Go! O co tady j(e)de?

Koloběžkový výlet Paříž – Brusel – Lucemburk – Drážďany – Ústí nad Labem – Praha
aneb GO Mira GO!

Každý tvrdě pracující člověk potřebuje čas od času “vypustit páru”. Strávit pár dní sám se sebou, odpočinout si od běžných starostí, práce, rodiny. Pokud se podaří najít si tento čas, ideální je strávit čas aktivně, aby člověk udělal i něco pro své zdraví.

Jmenuji se Miroslav Oros, je mi 45 let a miluji sport a na první pohled bláznivé výkony. Před deseti lety jsem tři měsíce létal den co den na motorovém paraglidu a za 90 dní nalétal přes 9000 kilometrů. Zapsal jsem se tím do Guinnessovy knihy rekordů.

Před několika lety jsem se zbláznil do ježdění na koloběžce. Tento sport mi dělá radost a je prospěšný mému tělu – nebýt koloběžky, vážil bych dnes určitě více než sto kilo. V roce 2020 jsem na koloběžce přejel za 100 hodin Českou republiku.

Strašně moc jsem se těšil na sledování Olympijských her 2020 v Tokiu a věřím, že se podaří uspořádat je přes všechny komplikace i o rok později. Abych si olympiádu opravdu užil, chci ji sledovat non-stop od prvních do posledních okamžiků. Ne z gauče s pivem v ruce, budu ji sledovat “z paluby” své sportovní koloběžky na cestě z Paříže do Prahy.

Proč zrovna z Paříže? Ani nevím… Bylo to ale místo, které mě napadlo jako první, když jsem si s myšlenkou na podobný výlet pohrával. Snad kvůli zakladateli moderních olympijských her Pierre de Coubertinovi, snad proto, že je to přes Belgii, Lucembursko a Německo “tak akorát” daleko a profil trati bude koloběhu příznivý.

Délka trati: 1600 km
Počet dní: 17
Počet etap: 15
Průměrná délka etapy: 106 km
Nejdelší etapa: 208 km

Koloběžka:
Yedoo Wolfer 28/20 (výrobce ČR)
Doprovodné vozidlo:
Fiat Ducato KRS Sportline
(obytná vestavba vyrobená v ČR)

tým GO MIRA GO! 2021

Koloběžkář: Miroslav Oros
Support: Tomáš Čapek

Foto: Vladimír Cettl
Video: Eva Dolanská
Meteo: Jan Horák
Web: Kateřina Machula

Míra jede pro charitu

Akci můžete podpořit libovolnou částkou (i opakovaně) na transparentním účtu č. 2002003482/2010.

Z účtu bude hrazena nafta pro doprovodný vůz a strava týmu.
100% zůstatku = výtěžek bude bude věnován „Kuřeti“ – sbírce Pomozte dětem.

KONTAKT

gomirago2021@gmail.com

Facebook
YouTube
Instagram